مقالات

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت

تاتو ابرو

همه افراد عاشق ابروهایی جفت و خوش فرم هستند. به همین دلیل پیگمنتر باید تاتو ابرو بر اساس فرم صورت را به خوبی انجام دهد تا فرد به فکر ریموو تاتو نباشد. چراکه در صورتی که تاتو ابرو به خوبی و جفت نباشد، چهره‌ی فرد ناهماهنگ‌تر می‌شود. طراحی ابرو خوب سبب می‌شود تا ظاهر صورت یک تغییر عالی داشته باشد. در انواع تاتو صورت و تاتو بدن رنگدانه‌ها با سوزن به لایه زیری پوست تزریق می‌شوند. ماندگاری تاتو زیاد است و تا آخر عمر همراه شما خواهد بود. تاتو چهره یک روش زیبایی است که برای فرم دهی به لب‌ها، ابروها و چشم و… انجام می‌شود. این روش زیبایی برای خانم‌هایی که فرصت آرایش ندارند بسیار عالی است.

برای تاتو صورت بر اساس فرم صورت باید با فرم چهره آشنایی داشته باشید. برای تشخیص فرم چهره ابتدا مو را از اطراف چهره کنار بزنید. در آیینه به تمام چهره نگاه کنید.  به حجم استحوان بندی و بافت ماهیچه‌ای چهره دقت کنید. سپس اشکال هندسی را در ذهن خود تجسم کنید. چهره به هر فرمی از اشکال هندسی نزدیک باشد، صورت به همان فرم شناخته می‌شود. برای اینکه نتیجه مطلوبی بگیرید باید تاتو ابرو را بر اساس فرم چهره انجام دهید. البته برای نتیجه بهتر مراقبت بعد از تاتو را به خوبی انجام دهید. در ادامه این مطلب از مهسا جلیلی به طراحی و قرینه سازی ابروها بر اساس فرم چهره می‌پردازیم تا بهترین نتیجه از تاتو ابرو را بگیرید.

انواع تاتو ابرو

انجام تاتو جزو آرایش‌های دائم و نیمه دائم است. اما تاتو طرافداران خاصی دارد و ماندگاری بالاتری دارد. البته تاتوهای صورت و تاتو بدن به علت تماس مستقیم با نور خورشیدماندگاری کمتری دارند و نیاز به ترمیم دارند. برخی از تاتوهای ابرو عبارتند از:

 1. تاتو ابرو : ساده‌ترین حالت در تاتو ابرو، کشیدن قاب ابرو و پر کردن فضای داخل ابرو با جوهر مخصوص تاتو است. در این حالت ابروها فرمی طبیعی دارند.
 2. هاشور ابرو : در هاشور ابرو تارهای باریک و ظریفی توسط یک سری سوزن در جهت رویش مو کشیده می‌شود. سپس ابروها را قرینه کرده و حالت طبیعی به ابروها می‌دهند.
 3. سایه ابرو : این روش با نام تاتو طبیعی شناخته می‌شود. در این تکنیک از طریق رنگ‌های روشن، نقاط خالی و کم پشت ابروها را پر می‌کنند به طوریکه حالت طبیعی ابرو حفظ شود.
 4. شیدینگ ابرو: در این روش تاج ابرو طراحی می‌شود و تراکم رنگ در پایین ابرو کم است. اما در انتهای ابرو، تراکم ابرو بالا می‌رود.
 5. میکروبلیدینگ ابرو
 6. میکروپیگمنتیشن ابرو

 نکات طلایی مربوط به تاتو ابرو بر اساس فرم چهره

مهم‌ترین نکات برای انجام تاتو ابرو به بهترین شکل ممکن براساس فرم چهره افراد را در ادامه برای شما عزیزان قرار داده‌ایم؛

مدل تاتو ابرو مناسب فرم صورت

تاتو ابرو باید بر اساس فرم چهره طراحی شود. شناسایی چهره در زمان انجام تاتو بسیار مهم است و نقش بسزایی دارد. برای شناسایی فرم صورت باید به استخوان بندی چهره و ماهیچه‌ها نگاه کنید. سپس شکل هندسی صورت را شناسایی کنید و تاتو ابرو بر اساس فرم صورت را انجام دهید. شکل صورت انسان بر اساس اشکال هندسی به چند دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • چهره بیضی و صورت کشیده
 • چهره مربعی
 • صورت مستطیلی
 • چهره گرد
 • چهره مثلثی
 • صورت قلبی
 • صورت لوزی

آرایش، مدل مو و فرم ابرو و تاتو صورت بر اساس فرم صورت انجام می‌شود. به این ترتیب بیشترین تناسب را با چهره فرد دارد و زیباتر خواهد شد.تاتو ابرو بر اساس فرم چهره به شرح زیر است:

مدل ابرو برای صورت کشیده و لاغر (صورت بیضی)

چهره بیضی و کشیده به صورت افقی، از ۳ قسمت مساوی تشکیل شده است. هر کدام از این قسمت بندی‌ها ۱/۳ صورت را در بر می‌گیرند. پیشانی نسبت به چانه بزرگتر است و خط گونه به انحنای کمی به چانه متصل می‌باشد. فک نیز با کمی ملایمت به چانه وصل شده است. چهره بیضی با تقسیم بندی عمومی به ۵ قسمت مساوی تقسیم می‌شود. عرض صورت چهره بیضی و کشیده ۱/۵ کل پهنای چهره را تشکیل می‌دهد. برای فرم صورت کشیده تاتو ابرو کار با توجه به سلیقه فرد شخص انجام می‌شود. تاتو ابرو بر اساس فرم صورت بیضی، ابروهایی پهن با طراحی ظریف  است. با این مدل تاتو ابرو چهره جذاب‌تر می‌شود.

مدل ابرو مناسب چهره مربعی

در صورت مربعی، صورت و فک زاویه دار است. به طوری که طول و عرض صورت باهم برابر است. همچنین خط گونه‌ها با خط فک موازی می‌باشد. پیشانی، استخوان گونه و فک در این فرم چهره در یک امتداد هستند. مناسب‌ترین ابرو بر اساس فرم صورت مربعی، ابروهایی پهن و پرپشت است. بنابراین هاشور ابرو بهترین گزینه برای این افراد است. به دلیل اینکه قسمت‌ فک در این فرم صورت پهن است. باید توجه را از قسمت پایین صورت به قسمت بالا یعنی ابروها و چشم‌ها ببرید.

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت مستطیلی

چهره مستطیل یک چهره زاویه دار است. همچنین پیشانی و چهره بلندی را در این فرم صورت مشاهده می‌کنید. سه قسمت این چهره بلندتر از حد معمول است. علاوه بر پیشانی و چانه بلند، گونه‌های صاف و یا فرو رفته‌ای دارند.برای این فرم صورت باید ابروها ترکیبی تاتو شوند. یعنی اینکه ابرو کمی انحنا داشته باشد و قوس ابرو خارج از عنبیه فرم دهی شود. ابروی خیلی پهن مناسب این چهره نیست. بنابراین هاشور ابرو گزینه مناسبی نمی‌باشد. نه ابروهای پهن و نه ابروهای باریک مناسب این فرم چهره نمی‌باشد و باید ابروها کمی انحنا داشته باشند.

تاتو ابرو بر اساس فرم صورت گرد

چهره‌های گرد طول و عرض برابری دارند. به طوری که تمام اعضای صورت به یک اندازه با یکدیگر فاصله دارند. در این فرم صورت معمولا گونه‌ها پر و صورت چاق و صاف می‌باشد. در صورت گرد ، پیشانی، گونه‌ها و چانه باهم یک دایره را تشکیل می‌دهند. تاتو مناسب این چهره ابروهای پهن، کشیده و پرپشت هستند. رنگ ابروها بهتر است تیره باشد. از روش میکروبلیدینگ ابرو برای پرپشت نشان دادن ابروها استفاده کنید.

مدل ابرو برای برای چهره مثلثی

این نوع چهره، دارای پیشانی باریک، چانه و فک پهن و زاویه دار می باشد. تاتو ابرو بر اساس فرم صورت مثلثی ابروهایی کشیده رو به بالا و بلند و پهن است. از تاتو ابرو صاف و بی حالت برای چهره مثلثی خودداری کنید. به دلیل اینکه در چهره مثلثی پیشانی پهن و چانه و فک باریک است باید برعکس عمل کنید. به این معنی که برای تعادل سازی چهره باید توجه را از قسمت پیشانی به قسمت پایین صورت ببرید. بنابراین ابروها نباید کلفت و پهن و پررنگ باشند.