مقالات

دیوایدر ابرو و آموزش کار با آن

دیوایدر ابرو

از دیوایدر ابرو برای آرایش دائم صورت استفاده می‌شود. این وسیله کاربردی بیشتر در طراحی و قرینه سازی ابروها کاربرد دارد. ابزارهای زیادی برای طراحی ابرو وجود دارد. هر تاتو آرتیستی به طور معمول از یک ابزار یا دو ابزار استفاده می‌کند. مهم‌ترین اصل در آرایش ابروها قرینه بودن آنهاست که با این وسیله می‌توانید کار خود را راحت‌تر کنید.

در زمان خرید دیوایدر ابرو سولاتی مانند موارد زیر ذهن شما را درگیر می‌کند:

 • طریقه کار با دیوایدر ابرو چگونه است؟
 • آیا این محخصول مدرج است و می‌شود بجای خط کش از آن استفاده کرد؟
 • دیوایدر برای طراحی ابرو کافیست یا به ابزارهای دیگری هم نیاز دارم؟

در ادامه این مطلب از مهسا جلیلی (مادر ریموو تاتو ایران) به همه این سوالات پاسخ می‌دهیم. اگر توجه کنید در حالت عادی ابروها قرینه نیستند و می‌توانید متوجه ناهماهنگی ابروها شوید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هیچگاه دو طرف بدن انسان شبیه هم و قرینه نیستند. قرینگی ابروها حتی با ابزار کار ۱۰۰% نیست. اما در زمان آرایش ابرو این نکته بسیار قابل اهمیت است. چراکه ابروها یک جزء مهم در صورت هستند. برای نشان دادن احساسات از ابروها استفاده می‌شود. به همین دلیل تغییر رنگ و حالت ابروها تاثیر زیادی در چهره یک فرد دارد. بنابراین ابروها باید قرینه باشند تا چهره زیباتر و بدون نقص باشد.

مشخصات دیوایدر ابرو فیبروز

دیوایدر فیبروز ابرو وسیله‌ای فلزی یا پلاستیکی برای قرینه سازی ابرو ها است. علاوه بر اینکه پیگمنتر باید مهارت داشته باشد، بریا اینکه موفق شود نیاز به ابزار باکیفیت دارد. تاتوکار به کمک این وسیله ساده می‌تواند در مدت زمان کم عمل قرینه سازی ابروها را انجام دهد. در واقع از دیوایدر برای طراحی ابرو در تاتو، میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو و کاشت ابرو استفاده می‌شود. این وسیله چهار تیغه درجه بندی دارد. برای پاسخ به این سوال که آیا مدرج است و می‌شود از آن بجای خط کش استفاده کرد؟ بله می‌توانید از این محصول بجای خط کش استفاده کنید. دیوایدر ابرو فیبروز، ابزاری راحت، دقیق و مدرج برای طراحی ابروهای قرینه است.بعد از اتمام کار ابروها اولین چیزی که نظر مشتری را به خود جلب می‌کند قرینه بودن ابروها می‌باشد. چنانچه اگر فردی نتواند ابروها را قرینه کند مشتری باید به فکر ریموو تاتو ابرو باشد.

چراکه اگر رنگ تاتو به سلیقه مشتری نباشد یا دچار ریزش رنگ شود می‌تواند در جلسات بعدی ترمیم این ایرادها را برطرف کند. به دلیل اینکه کاشت رنگدانه در تاتو در زیر پوست انجام می‌شود پاک کردن تاتو کار دشواری است. به همین دلیل باید جای خطوط از قبل مشخص شود تا نتیجه مطلوبی برای پیگمنتر و مشتری داشته باشد. اگر پیگمنتر فردی ماهر باشد و بتواند نقاط طلایی صورت را تشخیص دهد بهترین طراحی ابرو انجام می‌شود. اما اگر طرح ناقص یا نامتقارن باشد ایرادی غیر قابل جبران است و بالید ریمو تاتو انجام شود. شاید فکر کنید که کار با این ابزار کمی سخت است. اما با چندبار تمرین می‌توانید به سرعت ابروهایی جفت طراحی کنید.با این وسیله دیگر نیازی به ابزارهای دیگر ندارید.

قوس یا آرک ابرو چیست؟

قوش ابرو ۲/۳ زیبایی ابروها را در بر دارد. برای اینکه بتوانید متوجه شوید که قوس ابرو چیست این کار را انجام دهید:

 • ابتدا یک مداد بردارید.
 • سپس مداد را از سمت پره بینی به طرف عنبیه چشم قرار دهید.
 • محلی که ابرو را قطع می‌کند قوس ابرو است.

قوس دادن به ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و نباید حالتی نیمرخ داشته باشد. در اکثر صورت‌ها، قوس ابرو در انتهای ابرو است. اما در صورت‌های بزرگ ابروها با فاصله زیاد برداشته می‌شوند تا چشم‌ها کوچکتر دیده شوند.  در زمان کار با دیوایدر ابرو نیاز دارید که با قوس ابرو یا آرک ابرو آشنا باشید. در زیر به قوس ابرو در صورت‌های مختلف اشاره کرده‌ایم:

فرم ابرو گرد : فره ابرو گرد باعث گردی بیشتر چهره می‌شود و تیزی چهره را کاهش می‌دهد.

ابرو منحنی : این فرم ابرو برای صورت‌هایچهرگوش و بیضی مناسب است. همچنین اگر برای این صورت‌ها با دیوایدر ابرو این فرم ابرو را ایجاد کنید چهره ملایم‌تر می‌شود و حالت خاصی به چهره می‌دهد.

فرم ابرو صاف : فرم ابرو صاف برای صورت‌های کشیده و دراز مناسب است. خط افقی ابرو باعث می‌شود تا چهره کوتاه‌تر نشان داده شود.

مراحل آموزش کار با دیوایدر ابرو

برای اینکه بتوانید با این ابزار طراحی قرینه ابروها به درستی کار کنید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا یکی از ابروها را بنابر سلیقه مشتری، طراحی کنید.
 2. سپس خطی بین دو ابرو ترسیم کنید.
 3. پشت دیوایدر را مداد ابرو (مداد کنته) بکشید.
 4. از تاج ابرو تا خط وسط ابرو را با خط کش پرگاری یا همان تیغه دیوایدر  اندازه بگیرید و خط بکشید. برای این کار خط کش را به طرف بالا بکشید تا خط بیفتد.بعد از آن به کمک خط کش آن سمت را به همین روش خط می‌کشیم تا تاج ابروها بدست بیاید.
 5. در این مرحله پیگمنتر باید تاج ابرو را اندازه بگیرد و به همان اندازه در طرف دیگر علامت بزند.
 6. از تاج ابرو تا آرک ابرو را اندازه بگیرید و علامت بزنید.
 7. همین اندازه بین آنها را در طرف دیگر ابرو پیاده کنید و علامت بزنید.
 8. تمامی این خطوط که علامت زده شده‌اند را به یکدیگر وصل کنید.
 9. سپس از تاج تا دم ابرو را اندازه بگیرید. دم ابروی دیگر را هم بر اساس همین اندازه علامت بزنید و بهم وصل کنید.

بنابراین استفاده از این ابزار برای طراحی ابرو کار دشواری نیست. یکی از نکات مهم در جذب مشتری این است که پیگمنتر بتواند ابروها را قرینه کند. چراکه تاتو و میکروپیگمنتشن ابرو طرحی است که ماندگاری دارد و پاک کردن تاتو یا میکروپیگمنتشن زمان‌بر و مشکل ساز است.