مقالات

فیبروز ابرو و مزایا و معایب آن

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو روشی جدید برای میکروبلیدینگ ابرو است. متد فیبروز از شرکتی در صربستان است. زیرا این متد را بنیان‌گذاری کرده است. کلمه فیبروز به ۲ بخش تقسیم می‌شود که هر کدام معنایی دارند. فی به معنای نام شرکت و بروز به معنای خط ابرو یا ابروها می‌باشد. فیبروز ابرو روشی نیمه دائم برای زیبایی ابروها است. حتی می‌توانید این تکنیک زیبایی ابرو را با سوزن‌های یکبار مصرف به صورت دستی انجام دهید. با این سوزن‌ها در لا به لای ابروها سایه یا هاشور ایجاد می‌کنند. در حال حاضر برای فرم دادن ابرو و حالت دادن به آنها از این متد زیبایی در ایران استفاده می‌کنند.در این روش رنگدانه‌های طبیعی به لایه دوم پوست تزریق می‌شود.

برای تاتو ابرو و فیبروز پیگمنتر کار باید با مبحث پوست شناسی در تاتو آشنا باشد. در این صورت است که می‌تواند بهترین رنگ را برای تاتو استفاده کند. در غیر اینصورت فیبروز ابرو خراب می‌شود. برای رفع آن باید ریموو تاتو را انجام دهید. اما اگر این متد زیبایی را به درستی انجام دهد ابروهایی با فرم طبیعی و زیبایی دارید.

هدف از انجام فیبروز ابرو

هدف از انجام این تکنیک زیبایی ابرو پوشاندن نواقص ابرو است. در واقع با فیبروز می‌توانید نواحی کم پشت و خال را پر کنید. همچنین می‌توانید به ابروها فرم و حالتی طبیعی بدهید. سپس ابروهایی قرینه با رنگی خاص و طرحی منحصر بفرد دارید. اما این روش بعد از مدتی از بین می‌رود. به همین علت اگر از این تکنیک خوشتان آمده است می‌توانید آن را به طور دائم انجام دهید. از دیگر هدف‌های فیبروز صرفه جویی در وقت و هزینه است.

این تکنیک زیبایی ابرو چطور انجام می‌شود؟

فیبروز ابرو بسیار طبیعی و نچرال است. مراحل انجام آن به صورت زیر انجام می‌شود:

 1. ابتدا خطوط ابرو باید در تاج ابرو انجام شود. (هر خطی باید ۲ بار تمدید شود. )
 2. سپس ابروها را رنگ می‌کنند. بعد از ۳ تا ۴ دقیقه ابروها رنگ می‌گیرد.
 3. در این مرحله باید از بی‌حسی برای ابروها استفاده شود.
 4. سپس آرک و دم ابرو را می‌کشند.

این تکنیک زیبایی با توجه به نوع پوست افراد و شناخت انواع لایه‌های پوستی انجام می‌شود. این تکنیک برای پوست خشک و نرمال بسیار مناسب است.

بایدها و نبایدهای فیبروز ابرو

از ۱۰ روز قبل از انجام آن ابروها را رنگ نکنید. رنگ ابرو نباید خیلی روشن باشد باید متناسب با رنگ پوست باشد. برای اینکه رنگ تاتو ابرو کمرنگ نشود باید ضخامت استروک‌ها را دو برابر کنید.

انواع مدل‌های محبوب آن

هاشور ابرو بر اساس فیبروز ابرو انجام می‌شود. افراد می‌توانند با توجه به فرم صورت و سلیقه خود فرم ابرو را انتخاب کنند. بهترین مدل‌های هاشور ابرو را با فیبروز ترکیب می‌کنند.به همین دلیل در زیر به انواع مدل‌های آنها پرداخته‌ایم.

مدل هاشور spine-3

این مدل به هاشور ابرو تیغ ماهی شناخته شده است. در این مدل فیبروز ابرو از نقطه کانونی هاشور در آخر ابرو قرار داده می‌شود.

مدل هاشور spine 3

فیبروز ابرو به روش هاشور spine-5

این مدل ابرو به ابروی آسیایی معروف است. در این مدل از نقطه وسط هاشور را در پایین و قوس ابرو و بین ابرو انجام می‌شود.

هاشور spine-5

هاشور spine-6

این مدل از فیبروز ابرو به مدل هاشور ابروی کلاسیک معروف است. در این تکنیک هاشور را از نقطه کانونی آغاز می‌کنند. سپس به سمت قوس پایینی ابرو می‌روند. همچنین تمامی هاشورها در این جهت و راستا قرار دارند.

فیبروز ابرو به روش هاشور upper spine

در این روش همه هاشورهای ابرو در قسمت بالای ابرو است. زیرا نقطه کانونی هاشور در بالای ابرو قرار دارد.

فیبروز ابرو به روش هاشور upper spine

بررسی مزایا فیبروز ابرو

اجرای فیبروز عالی و بدون نقص بستگی به مهارت و تجربه پیگمنتر کار دارد.در زیر به مزایای آن اشاره شده است:

 1. به دلیل نفوذ نکردن رنگدانه‌ها به عمق پوست بسیار راحت ریموو و پاک کردن تاتو ابرو انجام می‌گردد.
 2. سهولت در تغییر فرم ابروها
 3. التهاب و تورم کمتر نسبت به شیدینگ ابرو
 4. دقت بالا و داشتن ابروهایی نچرال و طبیعی
 5. تراکم بالا
 6. وجود داشتن مدل‌های مختلف برای انجام دادن
 7. هزینه مناسب
 8. قرینه سازی ابروها
 9. فرم دادن به تاج و آرک ابرو
 10. فیبروز ابرو سوزش و درد کمی دارد.
 11. ایجاد حالتی ظریف برای ابروها
 12. در زمان کم صاحب ابروهایی زیبا می‌شوید.

بررسی معایب فیبروز ابرو

در زیر به معایب این تکنیک زیبایی اشاره شده است.

 • ممنوعیت فیبروز ابرو برای کسانی که قبلا تاتو ابرو انجام داده‌اند.
 • اگر مهارت مچ دست پیکمنتر کار خوب نباشد، نتیجه مطلوب نخواهد بود.
 • به دلیل کار کردن دستگاه با تیغ باید پیگمنتر کار مراقبت زیادی از دست‌ها داشته باشد.
 • استفاده از رنگ‌های نامرغوب در برخی مراکز و ماندگاری کمتر آن

بهترین رنگ

رنگ‌های مورد استفاده در فیبروز ابرو از مواد معدنی است. همچنین از رنگ‌های فاقد فلزات سنگین در این تکنیک استفاده می‌شود. به همین دلیل به آسانی جذب پوست می‌شود و ظاهر ابرو طبیعی می‌شود. رنگ استفاده شده در این تکنیک هیچ گونه ته رنگی بر روی پوست باقی نمی‌گذارد. رنگهای مورد استفاده در این تکنیک از موسسه فی است. به همین دلیل هیچگونه مواد مضر مثل سرب و اکسید آهن و نیکل در آن وجود ندارد. در این تکنیک ابروها دچار قرمزی نمی‌شوند. به طور کلی از بهترین رنگ تاتو ابرو استفاده می‌شود.

ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری این تکنیک به عوامل مختلفی نثل نگهداری و مراقبت از آن، رنگ مورد استفاده، نوع پوست، تغییر هورمون و نفوذ عمق هاشور ابرو و …. بستگی دارد. اما به طور کلی ماندگاری این آرایش نیمه دائم ابرو بین ۶ ماه تا ۱ سال است. به دلیل اینکه جوهر تاتو کمتر به داخل پوست نفوذ می‌کند ماندگاری کمتری دارد.

دستگاه فیبروز ابرو

تنها دستگاه مورد استفاده در این متد زیبایی قلم میکروبلیدینگ ابرو است. این قلم به صورت یک دستگاه قلمی است که تتو کار باید با دست و هنرمندانه خط ‌های مویی را طراحی کند. سوزن‌های دستگاه باید بعد از هر بار الستفاده تعویض شود.

فیبروز ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که تاتو کرده‌اند نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. زیرا این متد زیبایی ابرو بسیار ظریف است و نمیتوان در ابروهای تاتو شده طرح ظریف را مشاهده کرد. نباید پوست ابرو زخم و آسیب دیده باشد.این روش برای کسانی که ابروهای کم پشتی دارند بسیار مناسب است. همچنین کسانی که زمان آرایش کردن ندارند یا در محیطی کار می‌کنند که نمی‌توانند آرایش داشته باشند بسیار مناسب است.

نکات مهم

رنگ مورد استفاده در فیبروز باید بر پایه آب و روغن باشد. در غیر اینصورت سبب ریزش ابرو می‌شود. همچنین ماندگاری ابرو بدون رنگ خوب کمتر است. از مناسب بودن این متد زیبایی با نوع پوست خود آشنا باشید.در غیر اینصورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

هزینه فیبروز ابرو ۱۴۰۱

برای کسب اطلاع از قیمت فیبروز ابرو باید به مهارت و تخصص پیگمنتر کار و همچنین مکان آرایشگاه توجه کرد. قیمت این تکنیک زیبایی به مواردی مثل نوع رنگ تاتو، نوع و برند سوزن تاتو بستگی دارد. به عنوان مثال یکی از بهترین سوزن‌های تاتو سوزن میکروبلیدینگ فیبروز است. بنابراین استفاده از این سوزن قیمت بالاتری دارد.

فرق فیبروز ابرو با تاتو

تاتو ابرو بسیار قدیمی است. همچنین روشی غیر طبیعی برای ابروها است. پاک کردن تاتو ابرو بسیار مشکل است. اما فیبروز ابرو چنین نیست. در فیبروز ابرو عمق نفوذ جوهر بسیار کم است. به همین دلیل پاک کردن و تغییر دادن مدل ابرو بسیار آسان است. در این روش ابرو مثل مو طبیعی ابرو طراحی می‌شود و سبب پرتر شدن ابروها میگردد.