مقالات

قلم میکروبلیدینگ و آموزش کار با آن

قلم میکروبلیدینگ

قلم میکروبلیدینگ دارای سر جداگانه برای هاشور ابرو و بلید ابرو است که به صورت دستی انجام می‌شود. با استفاده از قلم تاچ میکروبلیدینگ نیازی به تعویض کردن تیغه‌ها در حین کار نیست. با کمک microblading pen  به علت وزن کمی که دارد، سرعت پیگمنتر در حین کار زیاد می‌شود. البته با وجود سرعت بالا، کیفیت هاشور و میکرو ابرو بسیار بالا می‌رود. می‌توان انواع سوزن‌ تاتو مانند بلید یو، مورب و ساینینگ را بر روی این قلم گذاشت و از آن استفاده کرد و با هر زاویه دلخواه، جهت سهولت هاشور ابرو، کار هاشور را آغاز کرد. در ادامه این مطلب از سایت مهسا جلیلی بیشتر با قلم بلید و طرز استفاده از آن آشنا خواهید شد. با ما تا آخر این مطلب همراه باشید.

قلم میکروبلیدینگ چیست؟

قلم بلید یک وسیله غیر برقی است. این وسیله یک ابزار دید برای  اجرای جدیدترین متد هاشور است. هاشور ابرو با استفاده از این قلم بسیار ظریف و طبیعی می‌شود و به هاشور نچرال اروپایی معروف است. قلم بلید به دلیل اینکه نیازی نیست در حین کار، سوزن‌ها را تعویض کنید، سرعت کار بالا می‌رود. کیفیت بالای این محصول از بروز خطرات احتمالی در حین کار جلوگیری می‌کند. انواع سوزن بلید را می‌توانید بر روی این قلم بکار ببرید و با هر زاویه دلخواه، جهت سهولت هاشور ابرو، کار خود را انجام دهید.

مشخصات و ویژگی‌های microblading pen

این قلم دارای ویژگی‌های زیر است:

 • جنس فلزی
 • بسیار محکم و بادوام
 • ضد زنگ : به راحتی بعد از هر بار استفاده می‌توانید قلم میکرو را با الکل یا دیگر مواد شوینده استریل کنید.
 • سبک و خوش دست
 • قلم میکرو به دلیل سری خاصی که دارد برای اجرای میکروبلیدینگ عالی است. همچنین این قلم با انواع سوزن فیبروز یو و اسلوپ (سرکج) و هم با انواع سوزن‌های شیدینگ معمولی و ساینینگ قابل استفاده است.
 • سر پیچی فلزی و بادوام: در گذر زمان، سر پیچی قلم، شل و هرز نمی‌شود.
 • دارای کیفیت عالی
 • سرعت کار با استفاده از microblading pen بیشتر می‌شود.
 • دارای عملکرد عالی برای هر نوع سوزن

انواع قلم میکروبلیدینگ

قلم میکرو دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم:

 • قلم میکروبلیدینگ مدل A067
 • Microblading Pen 007
 • مدل ۲۱۲۲
 • قلم میکروبلیدینگ فیبروز دو کاره T326
 • هولدر فی برای تکنیک میکروبلیدینگ کاربرد دارد که به آن قلم فیبروز معمولی و تک سر می‌گویند.

قلم میکروبلیدینگ فیبروز دو کاره

منظور از اینکه قلم فیبروز، دوکاره است، یعنی با استفاده از این قلم هم می‌توان سوزن قلم میکروبلیدینگ و هم سوزن میکروشیدینگ بر روی آن قرار داد. به این ترتیب با استفاده از این قلم می‌توان تکنیک شیدینگ و سایه زنی نچرال را اجرا کرد. قلم فیبروز از جنس آلیاژ آلومینیوم است و ضد زنگ و بادوام می‌باشد. بهترین ماده ضد عفونی کننده برای استریل کردن آن، محلول سارفوسیت کوییک است.

قلم میکروبلیدینگ ساده

از این نوع قلم برای تکنیک میکروبلیدینگ استفاده می‌شود. به این قلم، قلم فیبروز معمولی هم می‌گویند. این نوع قلم بسیار سبک است و در رنگ بندی‌های مختلفی وجود دارد. قلم بلید ساده تک کاره است و فقط سوزن میکروبلیدینگ یا فیبروز بر روی آن قرار می‌گیرد. اگر مبتدی و تازه کار هستید و نمی‌خواهید برای شروع، هزینه زیادی پرداخت کنید، قلم بلید ساده بهترین انتخاب است.

تفاوت قلم بلید معمولی با تک سر

فیبروز و میکروبلیدینگ یک تکنیک هستند. کلمه فیبروز از نام کمپانی آقای برانکو (ابداع کننده این تکنیک) برگرفته شده است. روی قلم فیبروز دوکاره هم می‌توان سوزن فیبروز گذاشت و خطوط تار مویی ترسیم رد. و هم می‌توان سوزن شیدینگ گذاشت و سایه زنی نچرال و طبیعی بین تار مو طراحی شده ایجاد کرد. تکنیک شیدینگ بخصوص در قیمت‌های سینه و هشتی ابرو برای پر دیده شدن و طبیعی جلوه دادن ابرو بسیار زیباست. برای افراد مبتدی و تازه کار، قلم میکرو تک سر انتخاب معقولی است.

آموزش کار با قلم میکروبلیدینگ

برای استفاده از microblanding pen کافیست سوزن را بر روی قلم ببندید. سپس سر سوزن را داخل رنگ بزنید و به حالت ضربه‌ای (بذاز و بردار) بین خطوط بزنید و چندین مرتبه این کار را تکرار کنید. به خصوص این کار را در نواحی که خالی به نظر می‌رسد، تکرار کنید. اگر پیگمنتر، حرفه‌ای باشد بهترین بلید ابرو را انجام می‌دهد. اما در غیر اینصورت ممکن است کلاینت بعد از آن مجبور باشد که ریموو تاتو را انجام دهد.

نکته مهم در زمان استفاده از سوزن قلم میکروبلیدینگ

سوزن‌های میکروبلیدینگ و فیبروز یکبار مصرف هستند. اما قلم‌ها یکبار مصرف نیستند. بعد از تاتو، سر پیچی را باز کنید. سپس با محلول ضد عفونی کننده سارفوسیت کوئیک یا الکل ۷۰ درجه، به خوبی قلم را استریل کنید.