مقالات

میکروپیگمنتیشن لب و هرآنچه لازم است از آن بدانید

میکروپیگمنتیشن لب و هرآنچه لازم است از آن بدانید

میکروپیگمنتیشن لب سبب می‌شود تا شما لب‌های زیبایی داشته باشید. همچنین به متقارن شدن لبها و اصلاح ناهماهنگی آن کمک می‌کند. میکروپیگمنتیشن یک روش برای آرایش دائم صورت است. این تکنیک سبب زیبایی لبها و صرفه جویی در هزینه برای آرایش می‌شود. رژلب حاوی سرب‌های زیاد است. در این صورت به مرور، سلامت لب‌های شما را به خطر می‌اندازد. برای زیبایی لبها روش‌های مختلفی مثل شیدینگ لب، تاتو لب، خط لب، هاشور لب وجود دارد. شما می‌توانید با پرداخت هزینه میکروپیگمنتیشن لب، از شر لوازم آرایشی راحت شوید. میکروپیگمنتیشن لب سبب می‌شود لبها پرحجم‌تر نشان داده شوند.

همچنین در صورت بروز عوارض میکروپیگمنتیشن لب یا عدم رضایت از آن، می‌توانید آنرا را ریموو کنید. در مرکز تخصصی مهسا جلیلی ریموو تاتو لب برای شما عزیزان با بهترین مواد ریموور انجام می‌شود.

تفاوت تاتو لب با میکروپیگمنتیشن

تاتو لب سبب می‌شود تا رنگ پریده‌ی لب تقویت شود. در میکروپیگمنتیشن لب از رنگدانه‌ها مخصوص برای تزریق لب استفاده می‌کنند. اما در تاتو لب از جوهر تاتو برای کاشت رنگدانه‌ها بهره می‌گیرند. همچنین میکروپیگمنتیشن لب روشی کمتر تهاجمی در مقایسه با تاتو لب محسوب می‌شود.

میکروپیگمنتیشن لب چگونه انجام می‌شود؟

پیگمنتر برای اجرای این تکنیک از بخش میانی لب یا همان قسمت هفتی لب طراحی لب را شروع می‌کنند. سپس کم کم به اطراف لب می‌روند. هم لب بالا و هم لب پایین به این ترتیب انجام می‌شود. در این روش رنگدانه‌های بهداشتی را به زیر پوست کاشت می‌کنند. از این رو آرام انجام دادن و دقت در کاشت رنگدانه‌ها بسیار مهم است. پیگمنتر برای طراحی لب از حرکات دست دایره‌ای شکل و کوک مانند استفاده می‌کنند.

در این تکنیک آرایشی اول خط لب را پر میکنیم و سپس درون لبها. میکروپیگمنتیشن لب را با استفاده از رنگ و کارتریج‌های فلت انجام می‌دهند. پیگمنتر دست را پایین لب قرار می‌دهد و به صورت پرتابی رنگ را وارد لب می‌کند. این نوع پرتابها از وسط لب شروع و به گوشه‌های لب خاتمه پیدا می‌کند. برای این تکنیک قسمت‌های اطراف لب تیره‌تر و داخل لبها روشن‌تر است. همین امر سبب می‌شود تا لبها حجیم‌تر نشان داده شوند.

میکروپیگمنتیشن لب مناسب چه افرادی است؟

این تکنیک برای همه افراد مناسب است. زیرا موجب تقویت رنگ لب، تقارن و زیبایی لب‌ها می‌شود. اجرای این روش به افراد زیر توصیه می‌شود:

 • افرادی که به مواد آرایشی و رژلب آلرژی دارند.
 • کسانی که لبهای براق و خوش فرم دوست دارند.
 • برای افرادی که می‌خواهند لب‌هایشان حجیم‌تر شود.
 • افرادی که زمان آرایش کردن ندارند.
 • کسانی که لبهای نازک و رنگ پریده‌ای دارند.

کاربردهای میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب برای موارد زیر بکار می‌رود:

 • قرینه کردن لب‌های نامتقارن
 • بهبود رنگ پریدگی لبها
 • بهبود کبودی لب‌ها
 • فرم لبهای سوخته و لب شکری را بهبود میدهد.
 • پر حجمتر کردن لبها
 • ایجاد تناسب بین لب بالا و پایین
 • رنگ سفید در برخی از لبها بهبود پیدا می‌کند.

انتخاب طرح و رنگ برای میکروپیگمنتیشن لب

درصورتیکه مشتری دارای لب‌های باریکی باشد و قصد بزرگتر نمودن لب‌های خود را داشته باشد؛ می‌تواند روی تمامی لب‌ خود این روش را انجام دهد. در این صورت اگر پیگمنتر حرفه‌ای باشد،میکروپیگمنتیشن را روی خطوط خارجی لب‌ها انجام خواهد داد. اجرای این تکنیک در داخل لب زیاد توصیه نمی‌شود، مگر برای استفاده از تکنیک ساکورالیپس. پیگمنتر قبل از اجرای این روش، باید با مشورت با مشتری طرح و رنگ مورد نظر او را با مداد روی لب ترسیم نماید. پس از اطمینان از تایید طرح و رنگ لب، براساس تناسب چهره مشتری اقدام به شروع کار می‌کند.

آیا میکروپیگمنتیشن درد دارد؟

با توجه به وجود عصب‌های فراوان در لب‌ها و نفوذ سوزن تاتو در زیر پوست، این تکنیک ممکن است بسته به آستانه تحمل افراد دردناک باشد. درواقع لب‌ها یکی از نقاط دردناک تاتو است و بدین سبب پیگمنتر باید از انواع بی حسی تاتو استفاده کند. بعد از تاثیر بی‌حسی بر روی لب، لبها کاملا بی‌حس می‌شوند. در این صورت شما هیچ دردی را احساس نمی‌کنید.

ماندگاری و زمان ترمیم میکروپیگمنتیشن لب

این تکنیک بین ۶ ماه تا ۱ سال ماندگاری دارد. بعد از گذشت این زمان باید برای ترمیم مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است که نوع پوست، رنگ انتخابی، مهارت پیگمنتر، کیفیت رنگ مصرفی و رعایت نکات بعد از تاتو و … در زمان ترمیم و ماندگاری آن بسیار مهم است. هر چقدر رنگ پررنگ‌تر باشد، این تکنیک ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

مراقبت‌های قبل از میکروپیگمنتیشن لب

قبل از انجام این تکینک باید مراقبت‌های زیر را انجام دهید. در این صورت می‌توانید نتیجه بهتری بگیرید:

 • از چندین روز قبل از اجرای این تکنیک از خوردن قهوه و کافئین پرهیز کنید.
 • زیر نور آفتاب قرار نگیرید.
 • در صورت حساسیت،پیگمنتر را مطلع کنید.
 •  صورت را لایه برداری کنید.
 • از چند روز قبل از تتو لب از مصرف دارو بپرهیزید.

مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنتیشن

این روش مثل هر روش زیبایی دیگری نیاز به مراقبت دارد. در زیر به برخی از مراقبت‌های بعد از انجام میکروپیگمنتیشن اشاره کرده‌ایم:

 1. بعد از اجرای این تکنیک از کرم ترمیم کننده پورپیگمنت و .. یا ویتامین A پماد چشمی استفاده کنید.
 2. برای جلوگیری از تبخال لب، هم زمان با پماد A از پماد آسکلوویر استفاده کنید.
 3. با توجه به عکس مراحل پوسته ریزی تاتو لب، از کندن پوسته‌ها خودداری کنید.
 4. ۲ هفته بعد از پوست‌ریزی از بالم لب دارای ضدآفتاب استفاده کنید.
 5. تا ۲ هفته بعد از انجام آن از آرایش لب پرهیز کنید.
 6. این تکنیک بعد از مدتی کمرنگ می‌شود و نیاز به ترمیم دارد.
 7. تا یک هفته از استخر و سونا پرهیز کنید.
 8. تا ۳ روز بعد از اجرای این روش، لبها را نشویید.
 9. در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

عوارض میکروپیگمنتیشن لب

این روش مثل هر روش زیبایی دیگر عوارضی دارد. در زیر به برخی از عوارض میکروپیگمنتیشن لب که در صورت مراجعه به مراکز نامعتبر رخ می‌دهد، اشاره خواهیم کرد:

 1. احتمال آلرژی به دلیل استفاده از رنگهای غیر بهداشتی
 2. عفونت تاتو لب به دلیل استفاده از وسایل غیر بهداشتی و غیر استریل شده
 3. قرمز و خارش پوست بعد از ۵ روز از انجام میکروپیگمنتیشن
 4. ورم لب تا ۴۸ ساعت بعد از انجام

هزینه میکروپیگمنتیشن لب

افراد برای جلوگیری از بروز عوارض میکروپیگمنتیشن لب و عدم نیاز به ریموو تتو خود باید به مراکز معتبر مراجعه کنند. استفاده از وسایل غیر بهداشتی و رنگدانه‌های بی کیفیت می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را برای فرد به دنبال داشته باشد. از این رو برای دریافت بهترین نتیجه باید به بهترین مرکز آرایش دائم مراجعه کرده و هزینه میکروپیگمنتیشن لب معقولی را بپردازید. هزینه میکروپیگمنتیشن لب به عواملی همچون کیفیت رنگ مصرفی، معارت پیگمنتر، بهداشتی بودن وسایل، تکنیک بکار رفته، دستگاه‌های استاندارد، موقعیت جغرافیایی مرکزو … بستگی دارد.

ترمیم پوست بعد از میکروپیگمنتیشن لب چگونه است؟

بامشاهده عکس مراحل پوسته ریزی تاتو لب، می‌توان دریافت، چند روز بعد از اجرای این تکنیک لایه سطحی لب پوسته پوسته می‌شود. در طی یک هفته پوسته ریزی، از کندن پوسته ها خودداری کنید. بعد از ۸ هفته رنگدانه حالت طبیعی خواهد گرفت.

عوامل موثر در کیفیت میکروپیگمنتیشن کدامند؟

عواملی نظیر دقت و مهارت پیگمنتر و تکنیک های بکار رفته، زاویه دست پیگمتتر و دقت در کاشت رنگدانه، عمق سوزن تاتو، کیفیت رنگ میکروپیگمنتیشن و … در کیفیت نتیجه تاثیرگذارند.