مقالات

پیگمنتر چه کسی است؟

پیگمنتر

واژه پیگمنتر در آرایش دائم صورت بسیار کاربردی است. بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند در وقت خود برای آرایش صرفه‌جویی کنند. گاهی افراد ممکن است در روز چندین بار آرایش خود را تمدید کنند. به همین دلیل آرایش دائم صورت یکی از بهترین گزینه‌ها برای این افراد است. این کار باید توسط یک تاتو کار حرفه‌ای انجام شود. در غیر اینصورت تاتو خود را دوست ندارید و باید به فکر ریموو تاتو باشید. در گذشته به شخصی که کار تاتو یا خالکوبی را انجام می‌داد تاتو کار می‌گفتند. اما پس از شناخت این رشته تاتو صورت با نام میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ از تاتو بدن جدا شد. حتی مشخص نیست اولین بار، چه کسی اسم این تقسیم بندی را جدا کرد. اما گفته‌ها حاکی از آن است که توسط کمپانی‌های آرایشی و تولید رنگ برای میکروپیگمنتیشن و… این تقسیم بندی را انجام داده‌اند.

در ادامه این مطلب از وب سایت مهسا جلیلی، مادر ریموو تاتو ایران به توضیح کامل Pigmenter پرداخته‌ایم.

پیگمنتر Pigmenter کیست؟

میکرو پیگمنتیشن لب ، ابرو و… با کاشت رنگدانه‌های ریز در زیر پوست توسط دستگاهی قلمی برقی انجام می‌شود. در صورت عدم ترمیم آن، بعد از مدتی از زیر پوست پاک می‌شود.  لازم به ذکر است که نام دیگر کاشت رنگدانه در حوزه پزشکی و زیبایی برای رفع کم پشتی مو سر و تاسی سر، انجام می‌شود که میکرو اسکالپ نام دارد. به طور کلی پیگمنت در زبان انگیسی به معنی رنگدانه است. میکرو یعنی کوچک و ریز. پسوند er در زبان انگلسی باعث ساخت اسم می‌شود. پس با اضافه شدن این پسوند به واژه پیگمنت، کلمه پیگمنتر به وجود می‌آید. Pigmenter به افرادی گفته می‌شود که کار کاشت رنگدانه را انجام می‌دهند.

چون اسم دیگر دستگاه میکروپیگمنتیشن، هند پیس است به کسی که در مراکز معتبر و با تجهیزات استاندارد به میکروپیگمنتیشن صورت می‌پردازد پیگمنتر می‌گویند. تاتو کار به انگلیسی همان tattoo work می‌شود. به فردی که خدمات تاتو بدن، ابرو و… را انجام می‌دهد تاتو آرتیست می‌گویند.

دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت برای pigmenter

دستگاه تاتو مورد تایید وزارت بهداشت دستگاه لینل تو آمبا و دستگاه مدریوایو آمیا و دستگاه نانو بروز ۵ ولتی است. البته لازم به ذکر است که دستگاه‌های متفاوتی وجود دارد. به دلیل تنوع زیاد در بازار باید مطمئن شوید که کدام دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت است. برای داشتن این دستگاه‌‎ها باید مدرک نانو بروز از کمپانی فی داشته باشید. خانم مهسا جلیلی، مدارک مورد نظر این دستگاه‌ها را دارد و برای خدمات شما عزیزان از دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می‌کند. مادر ریموو تاتو ایران، مستر اسیستنت آکادمی فی اروپا می‌باشد.

مدارک مورد نیاز وضروری برای یک پیگمنتر چیست؟

برای یک pigmenter، داشتن مدارک زیر الزامی است:

  1. باید دارای مدرک اصلاح و ابرو از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور باشد.
  2. گریم و میکاپ از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
  3. مدرک آرایش دائم صورت از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
  4. پیگمنتر، باید دارای تاییدیه سلامت پزشکی و کارت بهداشت باشد.
  5. استفاده از بهترین رنگ تاتو و رنگ‌های مورد تایید وزارت بهداشت
  6. استفاده از دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت

برای میکروبلیدینگ و بن مژه توسط پیگمنتر خانم به کجا مراجعه کنیم؟

خدمات زیبایی و آرایش دائم صورت اعم از هاشور ابرو، فیبروز و…. را در مرکزی با دستگاه‌های پیشرفته انجام دهید. حتما گواهی و مدارک پیگمنتر را از او بخواهید. همچنین از گواهی وزارت بهداشت و مجاز بودن رنگ و دستگاه اطمینان حاصل پیدا کنید. این نکته را توجه داشته باشید که برای زیبایی به هر جایی مراجعه نکنید. میکروپیگمنتیشن را به شرظ سلامت و ایمنی انجام دهید.