مقالات

کولیس تاتو و معرفی انواع آن

کولیس تاتو

کولیس تاتو از مهم‌ترین وسایل قرینه سازی ابروها در تاتو و میکروپیگمنتیشن است. پیگمنترها برای قرینه سازی و طراحی دقیق ابروها از کولیس قرینه سازی تتو ابرو استفاده می‌کنند. از آنجایی که طراحی متقارن ابروها بسیار مهم است و طراحی تاتو یک طرح ماندگار و ریموو تاتو دردسرساز می‌باشد، ابزارهای متنوعی برای طراحی و قرینه سازی ابروها وجود دارند. این ابزارها عبارتند از: دیوایدر ابرو، کولیس تاتو و خط کش قرینه سازی و… . اما کار کردن با کولیس دیجیتال تاتو و طراحی ابرو با خط کش کولیس راحت‌تر است. در ادامه این مطلب از وب سایت خانم مهسا جلیلی، اولین مدرسه ریموو تاتو در ایران با ما همراه باشید تا بیشتر با کولیس تاتو دیجیتال و معمولی و انواع آن آشنا شوید.

دلیل استفاده از کولیس قرینه سازی تتو ابرو

تتو و میکروپیگمنتیشن نیاز به ابزارهای زیادی دارند. در بین همه ابزارها، قرینه سازی ابرو کار مشکلی است و برای این موضوع ابزارهای متنوعی در بازار موجود است. علاوه بر قرینگی ابرو، هماهنگی ابروها با چهره بسیار حائز اهمیت است. بدین ترتیب در زمان اجرای تاتو، رنگدانه‌ها وارد لایه‌های پوست خواهند شد و هرگونه اشتباه و خطا در زمان طراحی به سختی رفع خواهد شد. به همین دلیل باید از ابزار قرینه سازی مانند کولیس تتو استفاده شود تا احتمال خطا کمتر گردد. این وسیله علاوه بر احتمال خطای کم، سرعت و دقت اندازه گیری ابروها را برای قرینه سازی افزایش می‌دهد. برای نتیجه بهتر در زمان استفاده از کولیس تاتو بهتر است از نخ و مداد استفاده گردد.

ویژگی‌های کولیس ابرو

در ادامه به تمام ویژگی‌های کولیس ابرو اشاره خواهیم کرد:

 1. دارای درجه بندی و انواع مختلف و متنوعی است.
 2. قابل شستشو و استرلیزه کردن می‌باشد.
 3. دهانه کولیس تتو به گونه‌ای طراحی شده که فاصله بین ابروها و فاصله هر ابرو تا مرکز بینی و پهنای ابرو در قسمت‌های مختلف و… را اندازه گیری می‌کند.

انواع کولیس تاتو ابرو

در ادامه به انواع مختلف کولیس تتو اشاره کرده‌ایم:

کولیس تاتو معمولی یا پلاستیکی

این نوع کولیس بسیار پرطرفدار بوده و با استفاده از آن می‌توان قطر داخلی و خارجی ابرو را مشخص کرد. در این مدل کولیس، دو قسمت خط کش ثابت و متحرک یا ورنیه وجود دارد و آن را با نام کولیس ورنیه نیز می‌‎شناسند. زمانی که اعداد در کنارهم قرار بگیرند، اندازه مناسب برای طراحی ابرو تعیین می‌شود. کولیس ابرو پلاستیکی دارای دو رنگ سفید و مشکی بوده و دارای قیمت بسیار ویژه‌ و مناسبی می‌باشد.

عقربه ای

کولیس طراحی ابرو عقربه‌ای مانند کولیس معمولی است. با این تفاوت که به جای خط کش دارای درجه بندی ساعتی است. کولیس‌های عقربه‌ای یک پیچ برای ثابت کردن اندازه دارند.

کولیس دیجیتال تاتو

کولیس تاتو دیجیتال از رایج‌ترین و معروف‌ترین نوع کولیس می‌باشد که دارای یک صفحه نمایشگر است. از کولیس تاتو دیجیتال برای مصارف مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان مثال در علوم پزشکی برای اندازه گیری قطر استخوان و در آرایشگری برای اندازه گیری قطر ابرو استفاده می‌شود. جنس این نوع کولیس از کامپوزیت و فیبر و کربن قوی است. کولیس تتو با دقت اندازه گیری ۰٫۱ میلی‌متر بوده و از ۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر یا ۰ تا ۶ اینچ را اندازه گیری می‌کند. دقت اندازه گیری این محصول بسیار زیاد است و اعداد را به صورت دیجیتال نمایش می‌دهد. کولیس تاتو دیجیتال مخصوص طراحی ابرو شامل ویژگی‌ها و مشخصات زیر می‌باشد:

 • اندازه گیری دقیق
 • دارای یک صفحعه نمایش LED
 • قابل حمل
 • اندازه کوچک
 • مناسب برای طراحی ابرو دقیق
 • دارای قابلیت تغییر واحد در حین کار
 • صفر شدن دستگاه به صورت خودکار
 • دارای دکمه خاموش و روشن

طراحی ابرو با خط کش کولیس

از دیگر انواع کولیس تتو، خط کش کولیس است. خط کش کولیس دارای جنس فولاد ضد زنگ بوده و فاقد قطعات پلاستیکی می‌باشد. خط کش کولیس در برابر آب و خاک و روغن بسیار مقاوم است.

طرز استفاده از کولیس تاتو طراحی ابرو

برای اینکه ابروهای مشتری را قرینه کنید ابتدا باید نقطه وسط بین دو ابرو را مشخص کنید. سپس با خط کشی که بر حسب سانتی متر است از قسمت ۰ خط کش روی خطی که در وسط ابرو کشیده‌اید قرار دهید. بعد از این مرحله با توجه به فاصله ابروها و از جایی که تاج ابرو شروع می‌شود، نقطه شروع کار را علامت گذاری کنید. در این مرحله با کولیس تاتو این خط ها را بهم وصل کنید تا دو قله به یکدیگر وصل شده و دو تاج ابرو متقارن و موازی بهم وصل شوند. سپس کولیس را بردارید و از قرینگی ابروها اطمینان پیدا کنید. برای قرینگی درست ابروها یکبار خط کش را در تاج و بار دیگر در قله ابرو روبروی هم قرار دهید. سپس می‌توانید متوجه شوید که ابروها قرینه هستند یا خیر؟ حتما از قرینگی ابروها اطمینان پیدا کنید. چراکه به دلیل ماندگاری رنگدانه‌ها و خطا در زمینه قرینه سازی، مشتری مجبور به ریموو تاتو ابرو خواهد شد.

خرید و قیمت کولیس ابرو

قیمت این ابزار در فروشگاه‌های مختلف، متفاوت بوده و به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که با کیفیت‌ترین کولیس را با قیمتی عالی از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.